praca-v2

Nowy rodzaj pracy

Wszystko powoli staje się automatyczne. Możemy płacić przez Internet, robić zakupy, wysyłać PIT, a nawet… spowiadać się? Jedno jest pewne – świat mocno prze do przodu, a innowacja goni innowację. Żyjąc w tych czasach, nie powinniśmy dziwić się więc, że zmiana nie ominie sposobu naszej pracy – skoro wykonujemy tyle czynności przez Internet, to nie dziwne, że możemy również i pracować.

Praca przez Internet

Termin ten obejmuje wiele aspektów i jest dość elastyczny. Praca przez Internet to taka praca, która wymaga stałego łącza oraz urządzenia z dostępem do Sieci – od komputera po smartfon. Może być to więc popularne obecnie prowadzenie fan page’a na Facebooku, otworzenie sklepu internetowego (o zaletach tego rozwiązania mówiliśmy tutaj), oferowanie usług (od poradni po trenerów personalnych) lub… bycie modelką Instagrama! Choć to ostatnie może nieco dziwić, czasy są takie, a nie inne – żyjemy wśród napływających zewsząd informacji, a media walczą o naszą uwagę. Do przykuwania uwagi potrzeba ludzi i ich kreatywności, stąd opłacalnym zajęciem jest posada grafika komputerowego czy specjalisty od animacji komputerowej. Skoro dużo osób spędza czas w Internecie, potrzeba, by ten czas zapełnić, jest wielka i niesie ze sobą wiele możliwości.

Jak znaleźć taką pracę?

Możliwości są dwie – tak jak w przypadku tradycyjnej pracy – możemy pracować u kogoś innego lub zostać tzw. samozatrudnionym, czyli osobą posiadającą własną działalność. W przypadku pierwszej opcji droga pozostaje niemalże niezmieniona – Internet obfituje w oferty, wśród których znajdziemy również te internetowe i możemy wybrać te, które nas interesują. Warto zainteresować się również otoczeniem – prowadzenie działalności w Sieci staje się coraz popularniejsze i coraz więcej osób decyduje się na jej rozpoczęcie.

Druga opcja wymaga więcej wysiłku i przede wszystkim pomysłu. Internet stwarza ogromne możliwości w tym zakresie, nie wymagające wielkiego wkładu finansowego, za to wymagające inwestycji w innym punkcie – może być to czas, zaangażowanie albo kreatywność. Jedną z opcji jest prowadzenie własnego serwisu internetowego – sklepu, social media, bloga, serwisu informacyjnego albo plotkarskiego. Może to być strona dedykowana, np. dla osób zajmujących się szydełkowaniem, majsterkowaniem, szukających inspiracji modowych czy wędkarzy. Każda z osób przeglądających zasoby Internetu jest inna i szuka czegoś innego, dlatego nie warto przejmować się tym, jak wiele stron jest już dostępnych, a raczej zająć się tym, by nasza była jeszcze lepsza!

Jak zacząć?

Podejmując decyzję o rozpoczęciu działalności tego typu, potrzebujemy czterech czynników:

  • pomysłu
  • oprawy graficznej
  • CMS
  • domeny
  • hostingu

Pierwszy punkt leży w pełni w gestii osoby decydującej się na taką pracę. Musi wiedzieć, co chce zrobić, czego serwis ma dotyczyć i co oferować. Dopiero wtedy należy przejść do drugiego punktu.
Oprawę graficzną warto zamówić u osoby obeznanej w tym zakresie. Istnieje dużo ogłoszeń osób, które wykonają projekt naszej strony na zamówienie. Jeśli zaś taka opcja niezbyt się nam podoba, możemy również wykonać projekt samemu – wtedy na pewno przyda się znajomość programów graficznych, np. Adobe Photoshop czy Corel.
CMS zaś to nic innego jak System Zarządzania Treścią. Jego obsługa zazwyczaj nie sprawia trudności, ponieważ nie wymaga znajomości kodu HTML, jednak przed decyzją warto zaznajomić się z zasadą jego działania, a najlepiej go przetestować. Systemy te dostępne są w wersjach darmowych oraz płatnych (płatne zazwyczaj udostępniają wersję demonstracyjną przed zakupem).

Ostatnie dwa punkty są najmniej skomplikowane, ponieważ Cal.pl w swojej ofercie zawiera obie te usługi wraz z profesjonalną pomocą techniczną na każdym etapie i w niskich cenach. Wszystko, czego potrzebujesz, by zacząć, znajduje się w zasięgu Twojej ręki, wystarczy, że odwiedzisz nas pod adresem: hosting oraz domeny. Wszystko to jest naprawdę proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani wielkich nakładów finansowych. Już dziś możesz budować swoją markę i wykorzystywać wielkie możliwości Internetu.

Czasy się zmieniają i musimy iść z postępem, chcąc zarabiać pieniądze mądrze, a nie ciężko. Wspomóż swoją firmę lub daj światu to, czego potrzebuje (choć może o tym nie wiedzieć). Teraz wszystko zależy od Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>