skl-int-v2

Sklepy internetowe: przyszłość zakupów!

Słyszeliście kiedykolwiek o serwisie Ebay? A może bliższe jest wam nasze rodzime Allegro? Zarówno w Polsce, jak i za granicą, sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością, a jak wskazują prognozy – ich popularność jeszcze wzrośnie! Już teraz spora część z nas wybiera komfortowe, szybkie zakupy w zaciszu domowego ogniska, a nie szalone rajdy po sklepach, które – jak głosi stereotyp – wiele osób uwielbia (z naciskiem na żeńską część społeczeństwa). Dlaczego tak zwane e-commerce, czyli nic innego jak handel internetowy, tak dobrze rokuje?

  1. Dostępność

W tych czasach każdy z nas ma przy sobie smartfon, tablet czy inne urządzenie z dostępem do Internetu. Możemy kupić, co tylko chcemy – od pary butów po lodówkę – siedząc w poczekalni u lekarza czy jadąc tramwajem do pracy. Sklepy są wszędzie i oferują wszystko, bez względu na kraj pochodzenia osoby zamawiającej. Paczki z Chin docierają do Polski w około trzy tygodnie, więc działa tutaj przysłowiowe „chcieć to móc”. Nieważne, gdzie jesteś i co robisz, możesz spełnić swoje kaprysy… jednym dotknięciem palca.

  1. Oszczędność czasu

Kto z nas lubi stać w kolejce przez pół godziny z powodu tłoku, a nierzadko również z powodu niezdecydowania osoby stojącej przed nami? Odpowiedź nasuwa się sama. Do tego trzeba doliczyć czas poświęcony na dotarcie do oraz ze sklepu, a im większe miasto, tym większe korki. Z tego powodu bardzo często szybka wycieczka do sklepu zamienia się w wielogodzinną wyprawę, połączoną z walką o przetrwanie (jeśli akurat trwa wyprzedaż). Robiąc zakupy w sklepach internetowych, omijamy ten problem – transakcje są z reguły szybkie i bezproblemowe, a mnogość opcji dostawy eliminuje problem odbioru paczki. Odbieramy wtedy, kiedy jest nam wygodnie.

  1. Cena i asortyment

Różnice między ceną w sklepie stacjonarnym a internetowym stają się niejednokrotnie powodem, dla którego konsumenci decydują się na zakupy przez Sieć. Szukając oszczędności, niektórzy decydują się na tańszy odpowiednik produktu, których można znaleźć w Internecie tysiące. Jednak nie tylko koszty są powodem coraz częstszego zaglądania do serwisów zakupowych, jest to także asortyment. Towary trudno dostępne w naszym kraju byłoby ciężko nabyć „na miejscu”, przez co e-commerce kwitnie – sklepy internetowe mają o wiele większe możliwości przy proponowaniu określonych produktów, ponieważ nie muszą ich nawet mieć w magazynie – wystarczy, że dopilnują kwestii transportu prosto pod nasze drzwi.

  1. Reklama

Właściciele sklepów umieszczający swoje reklamy na odpowiednich witrynach podnoszą swoje szanse na pozyskanie klienta. Statystycznie przeciętny Polak spędza około sześciu godzin dziennie w Internecie. W tym czasie odwiedza wszelakie strony, sprawdza media społecznościowe i ogląda filmy na YouTube. Wszędzie tam umieszczone są reklamy. Już rzadko kto patrzy na billboardy i plakaty – większość osób mijanych na ulicy minie nas z wzrokiem „przyklejonym” do ekranu swojego telefonu. Ciężko więc nie zgodzić się z tezą, iż reklama w Internecie to jedna z najskuteczniejszych reklam.
Oczywiście, pomimo swoich niewątpliwych zalet, sklepy internetowe nie są idealne. Nie nadają się na przykład do sprzedaży artykułów świeżych – głównie owoców, warzyw i pieczywa – ponieważ, jak nietrudno się domyślić, zanim dotarłyby do nas, dawno by się zepsuły. Wielu ludzi ceni sobie również możliwość przymierzenia, przetestowania towaru przed zakupem, nie lubimy „kupować kota w worku”.

Być może w przyszłości przemysł znajdzie rozwiązanie i na ten problem, ale na tę chwilę sklepy internetowe są miłą odmianą oraz ciekawą opcją dla osób ceniących sobie czas i wygodę… jednakże tkwi w nich ogromny potencjał. Szkoda byłoby go nie wykorzystać – stworzenie takiego sklepu nie jest trudne. Przy pomocy Kreatora Stron można stworzyć „szkielet” nawet w przeciągu pięciu minut! Sprawdź naszą ofertę i wykorzystaj nadarzającą się okazję – już dziś pomyśl o przyszłości.

Może to Twój sklep kiedyś będzie najpopularniejszy na świecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>