wirt-v1

„Wirtualny” nie znaczy „nieistniejący”!

W dzisiejszych czasach słowo „wirtualny” nie kojarzy się dobrze. Jesteśmy zalewani przez media informacjami o młodzieży żyjącej w „wirtualnym świecie”, nie chcącej się integrować i socjalizować, a wspomniany „świat wirtualny” stał się synonimem zła i ułudy, czegoś, co odciąga nas od rzeczywistości, co nie istnieje i należy się tego wystrzegać. Przez to wiele osób krzywi się, słysząc „serwer wirtualny”. Dlaczego „wirtualny” nie znaczy „nieistniejący” i jakie możliwości stwarza?

Serwery wirtalne to serwery wydzielone wirtualnie, przy użyciu specjalnego programu, z fizycznego serwera, charakteryzującego się dużą wydajnością. Oznacza to, że na jednym serwerze fizycznym wiele serwerów wirtualnych współdzieli zasoby (dysk twardy, pamięć). Podział zasobów jest wykonywany optymalnie dla wszystkich użytkowników, co jest równoznaczne z tym, że żaden z nich nie może skorzystać z zasobów innych, a także im zaszkodzić. Dzięki narzędziom kontrolującym niezależność użytkowników serwer wirtualny zapewnia bezpieczeństwo danych, jest również rozwiązaniem wygodnym oraz dużo tańszym niż zakup serwera fizycznego (maszyny). To idealna opcja dla małych i średnich firm.

Dlaczego miałbym/miałabym potrzebować serwera wirtualnego?

To rozwiązanie wspomoże każdą działalność, umożliwiając:

– publikację własnej strony internetowej w Sieci;

– bezpieczne przechowywanie plików;

– dostęp do backupu FTP danych serwera;

– pełną konfigurowalność poprzez dostęp root przez SSH oraz panel administracyjny;

– korzystanie z wielu innych usług dodatkowych (np. Certyfikatu SSL).

Dzięki temu, że nie jesteśmy zmuszeni do kupna całego serwera fizycznego, koszty gwałtownie spadają, sprawiając, że nie musimy dysponować olbrzymim budżetem, by zadbać o naszą działalność w Internecie. W tym przypadku „wirtualny” oznacza „oszczędzający miejsce, pieniądze i wysiłek” i stanowczo rekomendujemy to rozwiązanie.

Cal.pl w swojej ofercie ma tak zwane serwery VPS (ang. Virtual Private Server), czyli nic innego jak prywatne serwery wirtualne, które każdy klient może dowolnie skonfigurować do swoich potrzeb niewielkim nakładem finansowym. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą tutaj, a w razie potrzeby do zajrzenia do naszego działu pomocy tutaj.

W świecie, w którym wszystko powoli staje się wirtualne, słowo to nabrało negatywnego wydźwięku, który może wpływać na naszą ocenę. Chcemy każdej zakupionej rzeczy dotknąć, upewnić się, że jest prawdziwa i istnieje, że to nie jest kolejne oszustwo. Pamiętajmy o tym, że nie zawsze to, że czegoś nie widać, to oznaka czegoś złego. Dzięki serwerom wirtualnym oszczędzamy, a wszyscy lubimy oszczędności – i bardzo dobrze, bo jest to równoznaczne z rozważnym podchodzeniem do życia. Jeśli lubisz oszczędności – zapraszamy na naszą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>