domena

Wszystko o domenach, cz. 2 – Co to jest domena?

Według WIPO (ang. World Intellectual Property Organization), czyli Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, domena to “Przyjazna człowiekowi transkrypcja adresu Internetowego”.

Jak to rozumieć? Domena to tłumaczenie adresu IP, na ciąg znaków – słów, łatwych do zapamiętania przez Internautę. Łatwych, z tego względu, że każda domena jest niepowtarzalna. Oznacza to, że nazwa domeny może być zarejestrowana tylko raz. O szybkości rejestracji decyduje tylko szybkość złożenia odpowiedniego wniosku. Definicję domeny możemy rozumieć również w ten sposób, że domena to adres, pod którym dane usługi (strona internetowa, adres poczty elektronicznej itp.) są widoczne w Internecie.
Co ważne, domena internetowa jest swoistą wizytówką Twojej osoby lub firmy w Internecie. Dzięki niej możesz zaprezentować swoją ofertę, pozyskać nowych Klientów, a w szczególności prowadzić działalność on-line. Dlatego własna domena jest dość istotnym czynnikiem w prowadzeniu działalności.

Prowadzisz własną firmę? Chcesz zaistnieć na rynku? Nie czekaj i wykup własną domenę, która gwarantuje Ci sukces. Z naszą pomocą korzystnie kupisz domenę internetową, co sprawi, że Twoja firma będzie lepiej postrzegana w Internecie przez odwiedzających z całego świata. I pamiętaj, że wybór dobrej domeny internetowej to połowa drogi do sukcesu w Sieci Internet!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>