ssl-v5

Zmiany w polityce Google! Jak wygenerować nowy certyfikat SSL?

Przed nami znaczące zmiany. Już 15 marca 2018 roku pojawi się nowa wersja przeglądarki Chrome. Tego dnia firma Google zablokuje możliwość obsługi certyfikatów wygenerowanych przed 1 czerwca 2016 roku. To jednak nie koniec zmian. We wrześniu bieżącego roku, zgodnie z zapowiedziami, wyjdzie wersja 7.0 Chrome, która nie będzie wspierać certyfikatów wydanych przed 1 grudnia 2017 roku. Osoby posiadające je wygenerowane w podanych terminach narażone są na utratę ich ważności.


Jak zabezpieczyć się przed utratą ważności certyfikatu?

Jeżeli posiadasz certyfikat wykupiony w Cal.pl, nie musisz się obawiać. Żeby nie stracić ważności certyfikatu na swojej domenie, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Sprawdzić, kiedy został wygenerowany (czy data zgadza się z terminami podanymi powyżej).
  1. Sprawdzić, czy posiadamy maila wyglądającego następująco: admin@NAZWADOMENY, która jest zabezpieczana, ponieważ to właśnie tam zostanie wysłany nowy certyfikat.
  1. Wygenerować nowy CSR oraz klucz SSL przy pomocy formularza na stronie.
  1. Skopiować klucz CSR do notatnika i następnie zapisany w tym programie plik wysłać na adres: pomoc@cal.pl.
  1. Po upływie do kilkunastu godzin na maila przyjdzie nowy certyfikat.
  1. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie nowego certyfikatu oraz klucza SSL (wygenerowanego w punkcie drugim) do Direct Admin. Instrukcja, jak to zrobić, znajduje się tutaj.

Ważne jest, żeby nie zwlekać z podjęciem decyzji oraz odpowiednich kroków w celu zabezpieczenia ważności swojego certyfikatu. W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub w przypadku chęci uzyskania większej ilości informacji związanych z odnowieniem certyfikatu zakupionego w Cal.pl, zapraszamy do kontaktu – telefonicznie w naszym Call Center: +48 616792175 bądź mailowo na adres pomoc@cal.pl.

W przypadku certyfikatów nie zakupionych w Cal.pl, należy zwrócić się do ich operatora. Zapraszamy również serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>